korpo

Wielu osobom praca w korporacji kojarzy się jedynie negatywnie. Na Facebooku powstają różne grupy wsparcia osób, które pracują w korporacjach. Zanim wielu w takim miejsce Wyciska ostatnie soki z bezradnych i zrozpaczonych pracowników. Jak wygląda to jednak w rzeczywistości? Czy praca w korporacji naprawdę jest taka zła? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/praca-w-korporacji-czy-rzeczywiscie-jest-to-takie-zlo-jak-je-maluja/ 

Od czego zależy trudność pracy w korporacji? 

Zależy to od tego, w jakiej korporacji chcemy pracować oraz na jakim stanowisku. Tak jak w innych zakładach pracy, tak samo w korporacjach możemy trafić zarówno na złego szefa jak i toksyczne warunki pracy. Korporacje posiadają zasięg międzynarodowy, a z tego tytułu troszczą się o swój wizerunek. Często jednak możemy liczyć na o wiele lepszą pracę, w mikrofirmie, niż w dużej korporacji. Tam zespół zazwyczaj jest o wiele bardziej zgrany, a często nawet relacje z szefem są bardzo przyjazne. 

Ważne jest więc, abyśmy przed podjęciem pracy w danej korporacji, odwiedzili fora z opiniami na temat atmosfery i szefostwa. Musimy mieć jednak świadomość, że posty zamieszczone na takich serwisach niekoniecznie są zgodne z prawdą. Mogą je zamieszczać na przykład pracownicy na polecenie szefów, lub po prostu firmy konkurencyjne. Ciężko czasami o rzetelne informacje. Kiedy jednak znamy kogoś, kto pracuje w interesującej nas korporacji, możemy zawsze zapytać o jego zdanie. 

Czym charakteryzuje się praca w korporacji? 

Musimy mieć świadomość, że pracując w korporacji jesteśmy tylko jednym z wielu elementów tej działalności. Nie oznacza to, że stajemy się bezimiennym i tabelkami. Praca w korporacji również może przynosić satysfakcję. Sporą zaletą pracy w korporacji są jasne ścieżki awansu. 

Korporacja posiada bowiem strukturę wysoce hierarchiczną, lecz przy sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków możemy liczyć na awans. Korporacje, a zwłaszcza te zachodnie, które cieszą się uznaniem dbają o pracowników bardziej, niż rodzime mikrofirmy. Z badań wynika, że duże korporacje są lepszymi miejscami pracy pod tym względem. Nie oznacza to oczywiście, że brak jest w nich mobbingu, Dlatego warto też sprawdzić, Skąd pochodzi dana korporacja i upewnić się, że zapewnia bezpieczne miejsca pracy. 

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/kupno-domu-cenie-mieszkania/ 

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here