Praca w szpitalu

Prawie każdego dnia dochodzi w całym kraju do bardzo wielu wypadków. Niestety wiele z nich jest śmiertelnych bądź kończą się bardzo poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Praca lekarza jest więc jedną z tych, które należą do odpowiedzialnych zajęć. Trzeba bowiem zachować koncentrację w każdej możliwej chwili i wpinać się na wyżyny swoich możliwości każdego dnia. Przecież to od lekarzy będzie zależeć uratowanie ludzkiego życia. Od wielu lat ubolewam nad tym, że płaca w polskich szpitalach jest tak niska i że te świetnie wykształcone oraz ratujące życie osoby, nie mają szans na większe zarobki w naszym kraju.

Oczywiście wiele osób stara się wyjeżdżać poza granicę naszego kraju i tam próbować spełnić się zawodowo. Niestety nie każdy ma jednak taką możliwość i wiele osób jest zmuszone do tego, by pozostać w naszym kraju. Prawie każdy ma bowiem rodzinę, a w wielu przypadkach małe dzieci, które wymagają opieki matki i ojca. Świetni lekarze marnują się więc można powiedzieć i pracują za bardzo małe pieniądze. Chcą to jednak robić, gdyż są prawdziwymi bohaterami z powołania i czują, że zostali do tego stworzeni. Zawód lekarza wybierają z reguły osoby o ogromnej empatii, które czują, że muszą nieść pomoc innym oraz że mają do tego niemałe predyspozycje.

Patrząc na zarobki niektórych sportowców, chwytam się czasem za głowę i nie mogę uwierzyć w to, że na świecie doszło do takiej dysproporcji. Piłkarz biegający i kopiący piłkę zarabia więcej w jeden miesiąc, niż zawodowy lekarz, który ratuje codziennie życie innych ludzi przez całe życie. Ile zarabiają lekarze? Zdecydowanie za mało i mam cichą nadzieję, że zmieni się to w najbliższych latach. Chciałbym by zawód lekarza był opłacany co najmniej dwa razy lepiej niż ma to miejsce w tej chwili. Żeby Ci ludzie szli do pracy z podniesionym czołem i mieli dużą mobilizację do tego, żeby pracować i ratować ludzkie życia. Jak na razie jedną z nagród, która jest bezcenna, jest podziękowanie od ludzi, którym udało się uratować życie i postawić ich na nogi.

inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKalorie owoców
Następny artykułZarabianie na blogu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here