Proste sposób na oryginalne drzwi do domu

Oryginalny wystrój wnętrza nadaje pomieszczeniom charakteru i stylu. Każdy drobiazg jest ważny i tworzy całość z innymi dodatkami. Drzwi wejściowe mogą również stanowić nietuzinkową dekorację. W bardzo prosty sposób można sprawić, że drzwi będą oryginalną dekoracją domu.

Nieszablonowy numer domu

Aby drzwi wejściowe nabrały blasku wystarczy postarać się o wyjątkowe oznaczenie numeru domu. Można poczuć się jak artysta – malarz i namalować go zdobiąc na przykład ornamentami kwiatowymi. Z pewnością takie rozwiązanie będzie nieszablonowe i przyciągnie uwagę.

Innym sposobem na oryginalną numerację jest zrobienie własnego projektu i wydrukowanie go na foli samoprzylepnej. Można również kupić, dostępne w różnych wielkościach i czcionkach gotowe cyfry elewacyjne i przykleić je do drzwi za pomocą taśmy montażowej. Jeśli mamy w sobie żyłkę majsterkowicza to można numeracje wykonać samemu – np, z drewna. Możliwości jest na prawdę mnóstwo – wystarczy nieco kreatywności by w oryginalny sposób ozdobić drzwi.

Artystyczne malowanie

Nie tylko numer domu można namalować, ale również zmienić kolor na całej powierzchni drzwi wejściowych. W tym przypadku można puścić wodze fantazji i stworzyć bardzo oryginalną dekorację – w postaci odciśniętych rąk domowników, wzorów tworzonych za pomocą odciskania przedmiotów codziennego użytku – np. buty, kubek, talerz.

Do malowania drzwi wejściowych można także wykorzystać gotowe szablony, dzięki którym stworzy się oryginalną i stylową dekorację. Ciekawe wzornictwo osiągnie się również za pomocą taśmy malarskiej, która można tworzyć rozmaite wzory, które po odpowiedni pomalowaniu dadzą wyjątkowy efekt.

Farba magnetyczna – sposób na „żywą” dekorację

W celu stworzenia oryginalnych drzwi wejściowych można wykorzystać farbę magnetyczną. Wówczas drzwi stają się jedną wielką tablicą – „żywa” dekoracją, którą można zmieniać tak często jak tylko chcemy – nawet kilka razy w ciągu dnia.

Tablica w postaci drzwi jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które uwielbiają malować. Mogą więc na drzwiach rozwijać swoje umiejętności malarskie. Tego typu drzwi są sposobem na dobrą zabawę i pozwalają tworzyć ciekawe grafiki, zapiski, czy prowadzić dialogi z domownikami. Z całą pewności drzwi wejściowe pomalowane farbą magnetyczną nadadzą mieszkaniu wyjątkowego charakteru.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here