Poszukując nowych, ciekawych i fascynujących wyzwań warto zainteresować się skokami ze spadochronem. Jest to coraz bardziej popularna forma aktywności, a jednocześnie niezwykła przygoda. Nie trzeba posiadać żadnego specjalistycznego przygotowania, wystarczy przejść szkolenia AFF.

Czym są szkolenia AFF?

Te oferowane przez wiele aeroklubów szkolenia przygotowują uczestników, którzy są laikami do samodzielnego oddawania skoków ze spadochronem, a wszystko odbywa się w sposób szybki i bezpieczny.

Kursy spadochronowe, prowadzone przez doświadczonych instruktorów polegają na szybkiej nauce swobodnego spadania i obejmują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.

Z reguły są to kilkudniowe zajęcia, podczas których każdy student jest przygotowywany pod względem znajomości sprzętu oraz procedur obowiązujących podczas wykonywania podniebnych ewolucji.

Jaka wiedza jest przekazywana na szkoleniach AFF?

W części teoretycznej adepci sztuki spadochronowej uzyskują wszelkie informacje o budowie i składnikach spadochronu, uprzęży. Uczą się oni jak posługiwać się oprzyrządowaniem zarówno podczas standardowego skoku, jak i w czasie ewentualnych sytuacji awaryjnych.

Etap praktyczny polega na oddawaniu skoków w naturalnych warunkach, które odbywają się z samolotu na wysokości czterech tysięcy metrów. Instruktorzy bacznie obserwują uczestników szkolenia oraz na bieżąco omawiają wszelkie błędy, aby uniknąć ich w przyszłości.

Oddawane przez studentów skoki są stopniowo coraz trudniejsze. Każdy uczestnik szkolenia musi przejść siedem poziomów, aby móc rozpocząć samodzielne ewolucje podniebne.

Czy skoki ze spadochronem są dla wszystkich?

Teoretycznie jest to aktywność przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą jej spróbować. Wystarczy posiadać ukończone osiemnaście lat oraz dobry stan zdrowia. Trzeba zaznaczyć, że żadne dodatkowe badania lekarskie nie są potrzebne.

Jednak nie każda osoba, która postanowi spróbować skoków spadochronowych chce kontynuować ich naukę. Można spróbować wykonać jeden skok z instruktorem na próbę. Jeśli taka forma się spodoba nie ma przeszkód, aby kontynuować szkolenie w pełnym zakresie jego programu i uzyskać odpowiednie uprawnienia do samodzielnych skoków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here