#TBT

W mediach społecznościowych możemy zobaczyć wiele skrótów. Często żeby znać ich znaczenie, musimy być w pewnym stopniu „wtajemniczeni” w język młodzieżowy i język social mediów. Przyjrzyjmy się dziś jednemu ze skrótów i omówmy krótko, co to znaczy tbt?
„Throwback Thursday” początkowo oznaczało jedynie czwartkowe wspominanie przeszłości. „Tbt” pojawia się zazwyczaj w formie hasztagów pod zdjęciami na Instagramie, Twitterze, Facebooku i aktualnie nie ogranicza się do jednego dnia w tygodniu.
Oryginalnie, „czwartkowe wspomnienia” pojawiały się na blogach zagranicznych. Obecnie, #tbt jest bardzo często używany, co sprawiło, że jest to jedno z bardziej liczących się oznaczeń. Użycie go, gwarantuje lepsze statystyki dla zdjęcia na, posta lub wpisu, ponieważ jest obserwowany i codziennie oglądany przez wiele osób. Z tego powodu, duża część użytkowników zna skrót #tbt, jednak nie zna znaczenia i używa go pod każdą publikacją. Aktualnie, pod tym hasztagiem, jest prawie 500 mln zdjęć na Instagramie, a ta liczba stale rośnie! Możemy znaleźć tam wspomnienia osób z całego świata – wspomnienia dalekiej przeszłości, a także minionych godzin. Selfie, zdjęcia z wakacji, ze studniówki lub z najmłodszych lat – przed tym oznaczeniem nic się nie ukryje, dlatego śledzenie go jest tak fascynujące dla użytkowników internetu.
Po sukcesie #ThrowbackThursday, pojawiły się także #FlashbackFriday, #WaybackWenesday oraz #MemoryMonday, jednak sukces ich poprzednika jest nieporównywalnie większy i nie istnieją żadne przesłanki ku temu, by myśleć, że to się kiedykolwiek zmieni!

oytam.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here