Jak usunąć konto Gmail?

Gmail to serwis należący do przedsiębiorstwa Google. Jest to obecnie prawdopodobnie najpopularniejsza platforma, na której możemy sobie założyć pocztę elektroniczną. Wiele osób tworzy kilka adresów e-mail, aby wykorzystywać je do różnych celów. Często jednak okazuje się, że nie potrzebujemy już danej skrzynki mailowej i chcielibyśmy ją usunąć. Jak usunąć konto Gmail?

Jak usunąć konto Gmail?

Jak usunąć konto Gmail?Aby to zrobić, musimy otworzyć przeglądarkę internetową i zalogować się na swoje konto Google. Następnie musimy kliknąć na przycisk „Aplikacje Google”, znajdujący się w prawym górnym rogu, i z wyświetlonych ikon należy wybrać pierwszą – „Konto Google”. Przeniesie nas to na ekran, gdzie możemy dokonywać czynności związanych z kontrolą oraz ochroną swojego konta. Najbardziej po prawej stronie znajduje się panel „Ustawienia konta”. Ostatnią opcją, którą w nim widzimy jest „Usuń swoje konto lub usługi”, klikamy w to. Teraz musimy podjąć decyzję, czy chcemy usunąć całe konto Google i wszystkie powiązane z nim dane, czy tylko wybrane usługi, jak na przykład konto YouTube czy właśnie konto Gmail. Jeśli chcemy usunąć tylko skrzynkę mailową, klikamy w opcję „Usuń usługi”. Po zrobieniu tego zostaniemy poproszeni o podanie hasła.

Jak już je wpiszemy, pojawi nam się ekran, na którym zobaczymy listę naszych usług, między innymi usługę mailową. Aby ją usunąć wystarczy kliknąć na ikonkę kosza znajdującą się po prawej stronie danej usługi. W tym momencie znów będziemy musieli potwierdzić naszą decyzję hasłem do konta. Jeśli to zrobimy, nasze konto zostanie usunięte. Trzeba wspomnieć, że wszystkie nasze e-maile i ustawienia ulegną stałemu usunięciu. Nie będziemy również w stanie odbierać przychodzących na niego wiadomości. Co istotne, nikt inny nie będzie mógł używać adresu Gmail, którego używaliśmy.

Z kolei co w przypadku, kiedy chcemy usunąć nasze całe konto Google, a nie tylko wybrane usługi?

Sytuacja jest praktycznie identyczna. Przy ekranie wyboru, na którym wybraliśmy pozycję „Usuń usługi”, zamiast niej musimy kliknąć na znajdującą się niżej opcję – „Usuń konto Google i powiązane z nim dane”. Naszą decyzję oczywiście również będziemy musieli potwierdzić wpisaniem hasła. Spowoduje to całkowite i nieodwracalne usunięcie konta.

Poradnik ten pokazuje, jak usunąć konto Gmail oraz w jaki sposób usunąć całe konto w serwisie Google. Teraz, kiedy już umiemy tego dokonać, bez przeszkód możemy zakładać nowe konta, a następnie je usuwać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here