Jak wygląda poprawnie wykonany masaż? Zajrzyj, jeśli wybierasz się do salonu masażu

Pierwsza wizyta w salonie masażu to jedna wielka niewiadoma. Wiesz mniej więcej czego się spodziewać, ale tak naprawdę wszystko jest dla Ciebie nowością. Jeśli zastanawiasz się, jak powinien wyglądać poprawnie przeprowadzony masaż, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Umawiamy się na wizytę w salonie

Zanim udasz się na zabieg, musisz znaleźć odpowiedni salon w okolicy. Tutaj pomocny będzie internet. W sieci znajdziemy strony skupiające całe bazy salonów, w tym również salonów masażu. O tym jak wybrać najlepszą kosmetyczkę czy fryzjera w mieście dowiesz się z innego artykułu. Na podobnej zasadzie odbywają się poszukiwania salonu masażu. Dlatego też warto zajrzeć do wspomnianego poradnika, by zgłębić nieco wiedzę, po czym poznać sprawdzony salon.

W poszukiwaniu salonu masażu niezastąpione są wyszukiwarki, takie jak np. https://www.moment.pl/masaz/warszawa/mokotow. Skupiają one rzetelne informacje na temat salonów, pełne cenniki i listę oferowanych zabiegów. Jednak największą ich zaletą jest niewątpliwie możliwość rezerwacji wizyty online i oczywiście sprawdzenie opinii dotychczasowych klientów. Jeśli już wybierzesz najlepszy salon w mieście, czas umówić się na wizytę w dogodnym terminie!

Co czeka Cię w salonie?

Kidy już nadejdzie ten dzień, a Ty udasz się na upragniony masaż, musisz wiedzieć, co będzie czekać na Ciebie w salonie. Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, masażysta zaprosi Cię na krótką rozmowę. Może poprosić Cię o wypełnienie specjalnej ankiety, dzięki której dowie się między innymi:

  • o dolegliwościach, z jakimi przychodzisz,
  • o Twoim aktualnym stanie zdrowia,
  • o ewentualnych uwagach zdrowotnych (choroby itp.),
  • o alergiach itp.

Każda z tych informacji ma wielkie znaczenie i pozwoli skrupulatnie dobrać rodzaj zabiegu do Twoich potrzeb.

Musisz mieć również świadomość, że w niektórych przypadkach masażysta może odmówić wykonania zabiegu z uwagi na specyfikę dolegliwości. To oznaka profesjonalizmu, gdyż ponad swoje zyski przekłada Twoje zdrowie. Wówczas może pokierować Cię do innego specjalisty. Doceń to, jeśli przydarzy Ci się taka sytuacja.

Jeśli wszystko będzie OK, wówczas przejdziecie do kolejnego etapu, czyli wykonania zabiegu.

Jak wygląda zabieg masażu?

Zależnie od wybranej techniki zabieg może wyglądać nieco inaczej. Jednak w każdym z przypadków będziesz musiała przygotować się do zabiegu poprzez zdjęcie odzieży i wygodne ułożenie się na stole/łóżku do masażu. Masażysta da Ci na to czas i powinien zapewnić komfortowe warunki.

Kiedy już będziesz wygodnie leżeć na stole, masażysta upewni się, czy jest Ci ciepło i rozpocznie od nakładania specjalnych olejków do masażu. Najpierw rozgrzeje swoje dłonie, aby zabieg był dla Ciebie komfortowy. Zgodnie z wybraną techniką będzie wykonywać masaż poprzez odpowiednie uciskanie, głaskanie i ugniatanie Twojego ciała. Z każdą kolejną minutą będziesz czuć się coraz lepiej.

Aby zgłębić relaks, masażysta może dopytywać się o Twoje samopoczucie lub też rozpocząć spokojną rozmowę. Kontakt werbalny w wielu przypadkach trwa stosunkowo krótko, wszak każdy klient już po kilkunastu pierwszych minutach czuje ogromne odprężenie. Wówczas z obu stron następuje całkowite wyciszenie, a w tle unosi się jedynie relaksacyjna muzyka.

Taka atmosfera sprawia, że zarówno ciało, jak i umysł odpowiednio się relaksuje. Profesjonalnie wykonany masaż może wprowadzić nas w całkowity stan odprężenia, co przełoży się na rewelacyjne efekty zabiegu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here