wykładzina

Aranżując na nowo wnętrza zastanawiamy się, w jaki sposób zasłonić nieatrakcyjną, nieco sfatygowaną już podłogę. Najprostszym rozwiązaniem, a zarazem najtańszym jest zasłonięcie jej wykładziną dywanową, której szeroki wybór i dostępność kolorów oferuje producent wykładzin.

Wykładziny dywanowe

Tego typu wykładziny można podzielić na dwa rodzaje:
– wykładziny dywanowe naturalne,
– wykładziny syntetyczne.

Wykładzina dywanowa przemysłowa wykonana z naturalnych surowców to produkty wykonane z sizalu, czyli włókien rośliny o nazwie agawa, z trawy morskiej lub włókien kokosa.Wszystkie te wykładziny charakteryzują się dobrą izolacją, antystatycznością, trwałością w użytkowaniu i estetyką wizualną. Jednak nie wszystkie zalecane są do pomieszczeń, w których obecna jest woda – pod wpływem wilgoci, wykładzina może się kurczyć co powoduje, że zacznie nieestetycznie odstawać od krawędzi pomieszczenia.Wykładzina dywanowa przemysłowa z naturalnych surowców dostępna jest w wielu wzorach, barwach i formach. Niektóre produkty są zwijane w rolkę, inne mają postać dopasowywanych do siebie puzzli.

Praktyczne wykładziny syntetyczne

Wykładziny dywanowe syntetyczne, podobnie jak naturalne doskonale sprawdzają się w obiektach przemysłowych, przedszkolach, kinach teatrach czy hotelach. Mają różną wysokość runa, są miękkie i sprężyste oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Do ich prania używa się detergentów, które nie zaszkodzą włóknom wykładziny, nie odbarwią jej ani nie spowodują kurczenia. Świetnie tłumią odgłos kroków, dobrze izolują od chłodu podłogi i są przyjemne w dotyku.Wykładzina dywanowa przemysłowa nadaje się także do mieszkań prywatnych, w miejscach, gdzie podłoga najbardziej narażona jest na zniszczenie, czyli w przedpokojach, hallach czy na zabudowanych tarasach.

Producent wykładzin

W kraju spotkamy wielu producentów wykładzin dywanowych zarówno z surowców naturalnych, jak i syntetycznych. W ofercie producent wykładzin prezentuje także wykładziny z PCV, doskonałe do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak i obecności wody. Tego typu wykładziny są wyjątkowo odporne na wiele rodzajów płynów, nie przepuszczają wilgoci i są bardzo estetyczne. Szeroka dostępność wzorów, kolorów, rodzajów i form wykładzin sprawia, że można je dopasować do każdej stylistyki pomieszczenia, jak i jego wielkości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here