Dezynfekowanie rąk

Na początku 2020 roku zaskoczyła nas pandemia koronawirusa, która zmieniła życie i sposób funkcjonowania ludzi na całym świecie. Choć trudno w to uwierzyć, ma ona pozytywny wpływ na pewien codzienny aspekt funkcjonowania każdego z nas. Od kiedy zaczęliśmy stosować zasady zapobiegające zarażeniu się tą chorobą, preparat do dezynfekcji rąk stał się naturalnym elementem zawartości torby prawie każdej osoby. Ten wzrost przestrzegania zaleceń higienicznych przełożył się z kolei na znaczny spadek zachorowań na tzw. „choroby brudnych rąk”. Chodzi głównie o choroby układu pokarmowego. Dezynfekcja i częstsze mycie rąk, o których wiele osób po prostu zapominało, stały się nagle podstawą higieny osobistej. Miejmy nadzieję, że ten zdrowy nawyk pozostanie z nami na dłużej, gdy świat upora się z pandemią.

Preparat do dezynfekcji rąk – jak wybrać?

Na rynku mamy obecnie olbrzymią liczbę różnych preparatów do dezynfekcji rąk. Kupując taki produkt dobrze jest zwracać uwagę na skład. Producenci dbając o skórę naszych dłoni dodają do preparatów do dezynfekcji rąk substancje łagodzące wysuszanie skóry np. aloes. W ten chronimy dłonie przed dyskomfortem. Użytkowanie preparatu do dezynfekcji rąk ułatwia jego opakowanie. Na rynku są dostępne różne rozwiązania: z zakrętką, w sprayu, żelowe, z pompką, w tubce. Każdy z nas ma na pewno ulubiony preparat do dezynfekcji rąk. Mądrym rozwiązaniem jest posiadanie więcej niż jednej buteleczki płynu lub żelu, które mamy w różnych torbach, kurtkach czy w samochodzie. Dzięki temu ograniczamy ryzyko, że zapomnimy z domu tego ważnego akcesorium i nie będziemy mogli zdezynfekować rąk w kluczowej sytuacji np. po wyjściu ze sklepu, korzystaniu z komunikacji miejskiej czy po dotknięciu klamki od drzwi.

Czyste dłonie – prosty rytuał dbania o siebie i innych

Mycie rąk to jedna z najprostszych obecnie rzeczy, prawie każdy ma dostęp do bieżącej wody i mydła. Niestety nadal wiele osób o niej zapominało. W sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do czystej wody i mydła rozwiązaniem jest preparat do dezynfekcji rąk. Jest mały, nie wymaga użycia wody, sprawdzi się w podróży i koniecznie przed jedzeniem. Obecnie preparaty do dezynfekcji rąk można kupić w praktycznie każdym sklepie, drogerii i aptece. Dbanie o czyste ręce pokazuje, jak często skupiamy się na bardziej skomplikowanych działaniach, zapominając o podstawach zdrowego życia. A tymczasem ta prosta czynność, która zajmuje przecież kilka minut jest wyrazem dbania o siebie oraz innych ludzi.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here