Jak się uchronić przed złodziejami?

0
1930

Sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem jest wiele. Solidne drzwi i okna, psy biegające po posesji, czy kamery – atrapy. Poradzenie sobie z oknem oraz drzwiami nie będzie dla złodzieja problemem, a pies i sztuczna kamera to tylko straszak dla amatorów. Jeśli naprawdę chcemy zadbać o nasze bezpieczeństwo, zaopatrzmy się w system antywłamaniowy.

Systemy alarmowe do domu to skuteczne rozwiązanie, działające w oparciu o czujniki ruchu, kamerki, centralki i manipulatory. Niekwestionowane wady i zalety systemów alarmowych to ich realny wpływ na nasze bezpieczeństwo: dzięki nim mamy kontrolę nad tym, co dzieje się w domu oraz możliwość szybkiej reakcji i wezwania pomocy. Daje nam to olbrzymi komfort i większe poczucie spokoju. Tradycyjne systemy alarmowe prowadzone przewodowo wymagają ingerencji w strukturę domu, dlatego najlepiej jest je instalować w czasie remontu lub budowy. Na szczęście, w ofercie antywłamaniowej, mamy do dyspozycji również systemy bezprzewodowe. Wykorzystują one sygnały przekazywane drogą radiową, czujniki ruchu są wyposażone w baterie, a montaż takiego systemu jest nieinwazyjny i bardzo prosty.

Takie możliwości daje bezprzewodowy system alarmowy Dione Basic sterowany aplikacją w smartfonie. W skład tego zestawu wchodzą: Centrala Dione,dwie bezprzewodowe czujki ruchu PIR, czujka otwarcia Drzwi/Okno oraz pilot. Centralka łączy się z darmową aplikacją DioneApp, dostępną w sklepie Google Play oraz App Store. Za pomocą aplikacji można zdalnie zarządzać całym systemem, otrzymując informacje o jego stanie. Co więcej, może on być użytkowany przez kilku użytkowników, którym można nadawać odpowiednie uprawnienia. W ten sposób jesteśmy w stanie wezwać pomoc z dowolnego miejsca – o ile jesteśmy w zasięgu sieci GSM albo mamy dostęp do Internetu poprzez WiFi. Dodatkowo, system można rozbudować o 15 bezprzewodowych czujek. Czujce nadaje się odpowiedni typ alarmu, a razie zagrożenia powiadomienie otrzymują wszyscy podpięci do systemu, co pozwala na szybką reakcję i pomoc. To nowoczesne i bardzo przydatne rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here