projektantka nocy

Świat modowy z pewnością kojarzy się nie jednej osobie z prestiżem i dużymi zarobkami. Wybiegi, pokazy mody, okładki i wiele innych. Jadnak jak wiadomo, nie każdy projektant mody zostanie topowym projektantem. Wchodząc w jakiś zawód z pewnością zastanawiamy się nad tym jak wyglądają przeciętne zarobki, których możemy się spodziewać na tym stanowisku. Czy jest to zajęcie, które pozwoli nam na dogodne życie? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-projektant-mody/ 

Jak wyglądają zarobki projektantów mody?

Do momentu kiedy nie wyrobimy sobie marki, a nasze nazwisko nie będzie jeszcze znane, to nie ma co liczyć na zarobki pokroju Gucci czy Prady. Jako projektant mody nie zarobimy tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Szacowane zarobki projektanta znajdują się w granicach od 2907 złotych miesięcznie na rękę do 4989 złotych. Daje to medianę w wysokości 3804 zł. Głowa do góry! Jeśli założymy swoją własną firmę, która będzie powoli odnosiła mniejsze lub większe sukcesy będziemy w stanie pozwolić sobie na bardzo wygodne życie. Nikt niczego nie osiągnął od tak, więc warto próbować! 

Jakie są więc największe wady i zalety pracy projektanta?

Do największych wad, które możemy zaliczyć do pracy projektanta mody będą z pewnością długie godziny spędzone na tworzeniu projektów. Nie jest to praca, przy której możemy się zrelaksować po odsiedzeniu za biurkiem ośmiu godzin. Często może być tak, że będziemy musieli zaczynać całą kolekcję od nowa, żeby spodobała się naszemu klientowi, a klienci jak wiadomo mogą być naprawdę wybredni. Jednak nie ma co się zrażać! Taki zawód robi się coraz bardziej popularny. Na świecie znajduje się obecnie wiele osób, które chciałoby zostać rozpoznawalne w świecie mody. Marzeniem dużej grupy ludzi jest ubieranie innych w swoje kreacje czy posiadanie nazwiska na metce, które jest znane na cały świat. Ogromną satysfakcję możemy odczuć też w momencie, kiedy zobaczymy  modelkę na wybiegu, która ma założoną naszą wielogodzinną pracę i trud w postaci pięknej kreacji. Zobaczenie finalnego produktu i usłyszenie komplementów na jego temat to naprawdę niesamowite uczucie!

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/administrator-biurowy-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here