Klasycznie, czy nowocześnie

Budując dom, każdy stara się nadać mu niepowtarzalny charakter. Często pojawiają się obiekty, które swobodnie mogą brać udział w konkursie na perłę architektury. Nowoczesne w formie i wysublimowane architektonicznie. Każdy ich element jest doskonale zaprojektowany i zachwyca wykończeniem. Wrażenie robią nawet drzwi wejściowe aluminiowe.

Tradycja, czy nowoczesność?

Przejeżdżając przez większość podmiejskich osiedli, można zauważyć pewną powtarzalność wybieranych projektów. Klasyczne, ze dwuspadowym dachem, bardzo często nie różnią się od siebie. Często szeregowo połączone. Podobne elewacje, niemal identyczne drzwi wejściowe, takie same ogrodzenia. Stanowią namiastkę blokowisk w bardziej estetycznej formie. Idea taka sama. Jak najmniejszym kosztem pomieścić jak największą ilość ludzi na małym terenie.

Są też miejsca, które próbując się wyróżnić, nawiązują do pałacowego i dworkowego stylu. Pojawiają się kolumny, małe ganeczki. Budynki nieco wydumane i nienaturalne w miejskim otoczeniu. Często zastosowana jakość materiałów jest wysoka. Drewniane drzwi są wysokiej jakości, a w wykończeniach dominuje marmur oraz egzotyczne gatunki drewna. Indywidualne wyobrażenie o luksusie.

Na takim tle domy o nowoczesnej stylistyce bardzo się wyróżniają. Ich kubistyczna forma, sprawia, że odstają od tradycyjnego pojmowania domu. Stają się nie tylko miejscami zamieszkania, ale wręcz dziełami sztuki.

Wizja nowoczesności

Oprócz wyjątkowej formy, bardzo ważnym elementem podczas projektowania nowoczesnych budynków jest ich unikalność oraz funkcjonalność. Dlatego posiadają otwarte i przestrzenne pomieszczania, a wielkie, szklane powierzchnie doświetlają wnętrza.

Na uwagę zasługują używane w nich materiały. Odchodzi się od tych tradycyjnych. Nierzadko wykorzystywany jest beton, szkło, i metal. Drzwi wejściowe aluminiowe nadają takiemu obiektowi industrialnego wyglądu.

Odpowiednio zaaranżowane otoczenie podkreśla walory takiego budynku. Pojawiają się precyzyjnie zaprojektowane ogrody. Równie nowoczesne w swej formie co sam dom. Do tego różnego rodzaju zbiorniki wodne lub kaskady wody opadające wprost po ścianie budynku.

Niepowtarzalność musi kosztować

Wybór rodzaju budowanego domu w największym stopniu uzależniony jest od posiadanych środków, które można na to przeznaczyć. Wynika to też z indywidualnych upodobań. Nowoczesne budynki są wyjątkowe, ale też bardzo drogie. Już sam indywidualny projekt często kosztuje majątek. Zastosowane materiały często są z górnej półki. Jednak osiągnięty efekt jest warty każdych pieniędzy.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here