Konto bez opłat

Konto bez opłat jest najczęściej występującym sloganem występującym w reklamach banków i finansowych instytucji pozabankowych. Każdy z nas chciałby, aby jego konto bez opłat funkcjonowało rzeczywiście bez ukrytych pułapek i związanych z nimi kosztami. Czy rzeczywiście istnieje na polskim rynku konto bez opłat, bezwarunkowo i w każdej sytuacji nie generujące dodatkowych kosztów. Niestety nie. Konto bez opłat nie istnieje, jednak można ograniczyć niemal do zera sytuacje, w których bank będzie pobierał od nas opłaty. Na co zwracać uwagę biorąc pod lupę oferowane konto bez opłat.
Konto bez opłat, z uwagi na mniejszy zysk banku nie jest oprocentowane. Nie należy na takim koncie gromadzić więc naszych oszczędności, ponieważ stracą one realną wartość.
Konto bez opłat może dotyczyć tylko kont, w których stałe miesięczne kwoty wpływów są określone w regulaminie. Brak systematycznych i określonych kwot zasilających konto spowoduje, że zostaną naliczane dodatkowe opłaty.
Konto bez opłat, podobnie jak inne konta nie może się obyć bez wydania karty bankomatowej. Koszt jej wydania w większości banków jest jednak zerowy.
Inaczej rzecz ma się już z użytkowaniem karty bankomatowej. Konto bez opłat, w przypadku braku realizacji transakcji przy jej pomocy w określonej miesięcznie sumie lub ilości dokonywanych transakcji, najczęściej spowoduje, że stanie się kontem z opłatami.
Konto bez opłat reklamowane jest często, jako konto bez dodatkowych opłat za wykonywane przelewy. Najczęściej jednak dotyczy to jedynie przelewów dokonywanych przez internet. Za te, wykonywane ” w okienku” często pobiera się dodatkowe opłaty. Opłaty pobiera się także za przyśpieszenie przelewu.
Konto bez opłat powinno umożliwiać wypłaty z bankomatów. W niektórych bankach darmowa wypłata z bankomatu możliwa jest jedynie z bankomatów danego banku na terenie kraju.
Jeszcze gorsza sytuacja jest z wypłacaniem z bankomatu za granicą. Na dzisiaj tylko jeden bank umożliwia wypłatę za granicą bez dodatkowych kosztów pod warunkiem, że będzie to bankomat tego banku lub europejskiego partnera. W praktyce więc konto bez opłat za granicą w tym aspekcie nie istnieje.
Reklamując konto bez opłat banki chcąc przyciągnąć nowych klientów często stosują dodatkowe bonusy. Konto bez opłat można założyć i jednocześnie otrzymać gotówkę w kwocie 100 – 150 złotych, lub ofertę otwarcia konta oszczędnościowego o wyższym oprocentowaniu.
Zwrócić należy także uwagę na to, czy nasze konto bez opłat będzie takie przez cały czas. Znaczna liczba promocji dotyczy osób, które nie ukończyły 26 lat. Po przekroczeniu tego wieku nasz konto bez opłat może zmienić się w tym zakresie.
Gdybyśmy realnie mogli podsumować zasady, kiedy i w jakich warunkach można powiedzieć, że mamy konto bez opłat musiałoby to dotyczyć jedynie nowych klientów banku. Taki klient musi mieć określone wpływy na konto, korzystać z przelewów internetowych, korzystać z bankomatów danego banku na terenie kraju. No i oczywiście musi dokonać określoną ilość transakcji miesięcznie.

inwestycyjnawolnosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here