Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna to złe przesunięcie się organów wewnętrznych lub ich części w miejsca, w których nie powinny się znajdować, czyli poza zakres jamy brzusznej. Jedną z niejednokrotnie spotykanych odmian przepuklin brzusznych jest przepuklina pachwinowa. Dowiedz się zatem więcej, na temat przepukliny pachwinowej.

Przepuklina pachwinowa – rodzaje

Przepukliny brzuszne dzielimy na swoje i nabyte.
•przepukliny brzuszne genetyczne składają się z nieprawidłowym postępem zarodka skutkującego defektem jego powłok brzusznych. Obecny rozwój medycyny umożliwia na duże zdiagnozowanie wrodzonych przepuklin brzusznych. Wykrycie przepuklin brzusznych jest możliwe gdy płód znajduje się i w łonie mamy. Przepukliny te są szkodliwe dla urodzonych dzieci, składają się z wieloma niebezpiecznymi powikłaniami, jednak możliwe do wyleczenia przez chirurga dziecięcego.
•przepukliny brzuszne nabyte pojawiają się w życiu dorosłym człowieka. Ciało ludzkie składa się z obszarów bardziej i mniej wzmocnionych i opornych na nacisk zwiększonego ciśnienia w zakresie jamy brzusznej. Podatniejsze na wyższe uciski wewnętrzne miejsca to szczególnie okolice pachwin, w jakich mięśnie, ich powięzie składają się z kośćmi.
Przepuklina będąca w strefach pachwin może przybrać formę:
•przepukliny pachwinowej – przepuklina pachwinowa u mężczyzn jest bardzo częstsza (wrota przepukliny występują nad więzadłem pachwinowym),

jakie są powody występowania przepukliny brzusznej

Przepuklina pachwinowa – leczenie

Nie ma zdolności leczenia przepuklin pachwinowych domowymi sposobami. Jedynym pewnym sposobem leczenia przepukliny pachwinowej jest operacja. Zlekceważenie obecności przepuklin może zemścić się poważnymi konsekwencjami, powikłaniami. Najpoważniejszym powikłaniem przepuklin jest uwięźnięcie przepukliny doprowadzające do martwicy i przedziurawienia jelit, a co za tym idzie chociażby i śmiertelnych konsekwencji. Operacje na przepuklinę są wykonywane bardzo powszechnie. W całości można zidentyfikować kilkadziesiąt rodzajów operacji przepuklin. W tym czasie możliwe okazało się wykonywanie operacji przepuklin metodą laparoskopową. Jednak tego rodzaju operacja przepukliny jest możliwa wyłącznie w wypadku przepuklin nawrotowych. Niestety wykonanie operacji przepukliny nie zawsze jest możliwe. Jak jednak jest też lista przeciwwskazań do operacji przepuklin. Przeciwwskazania zależą szczególnie z tego, czy planowana operacja przepukliny ma być klasyczna, czy laparoskopowa. Istotne są oraz różne choroby chorego jak np. przypadłość niedokrwienna serca. Także pacjent nie musi się również zgodzić na operację przepuklin. Ważne jest również, żeby każde inne rany czy, zmiany ropne w pomieszczeniu zrobienia operacji przepuklin były wygojone. Są rozmaite rodzaje operacyjnego leczenia przepukliny. Pewne polegają na naszym zszyciu ubytków w powięzi, tak aby ograniczyć lub zamknąć wrota przepukliny. Zbliżanie tkanek w takim przypadku odbywa się pod napięciem. Rozbieżności między metodami operacyjnego leczenia przepuklin polegają na wykorzystaniu przeróżnego rodzaju szwów, zastosowaniu różnego sposobu szycia oraz innej kolejności łączenia tkanek przepuklin. Wszystkie te operacje przepuklin pachwinowych decyduje się napięciowymi naprawami przepuklin.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here