Statyw do smartfona

Aparat, który znajduje się w naszym smartfonie z pewnością nie zastąpi nam profesjonalnej lustrzanki, jednak może nam posłużyć do robienia naprawdę świetnych zdjęć. Aby jednak ułatwić sobie tą czynność warto przemyśleć zakup przydatnych akcesoriów. Jednym z nich jest statyw do smartfona, którego zadaniem jest ustabilizowanie sprzętu, dzięki czemu nasze zdjęcia nie będą rozmazane. Jakie są rodzaje statywów? Czy faktycznie warto kupić taki gadżet?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jaki-statyw-do-smartfona-kupic/

Komu przyda się statyw do telefonu?

Statyw do smartfona jest idealnym gadżetem dla profesjonalnego fotografa, ale nie tylko. Osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią, również powinny go nabyć. Dzięki niemu wykonane zdjęcia będą lepszej jakości, a co ważne nierozmazane. Stabilny statyw jest bardzo pomocny w wykonywaniu fotografii.

Statyw warto również zakupić, gdy wykonujemy na co dzień zdjęcia o przeznaczeniu komercyjnych. Podczas wykonywania tego typu pracy statyw jest niezbędnym elementem wyposażenia telefonu. Jeżeli prawidłowo go dobierzemy skróci czas wykonywania naszej pracy, ale też sprawi że stanie się ona dla nas o wiele bardziej komfortowa.

Jakie są rodzaje statywów do telefonów komórkowych?

W przypadku statywów do telefonu ich rodzaje, można podzielić na trzy kategorie, ze względu na ich przeznaczenie, ale też funkcje. Pierwsza odmiana statywu do telefonu to statyw trójnogi. Jest to najpopularniejszy model, który jest wykorzystywany nie tylko w przypadku telefonu. Statyw trójnogi możemy kupić w wersji z elastycznymi lub sztywnymi nogami. Kolejna odmiana statywu do telefonu to każdemu znany selfiestick, czyli kij do selfie. Idealny gadżet nie tylko dla amatorów, ale też bardziej doświadczonych fotografów. Jego głównym zadaniem jest oddalenie aparatu od obiektu, który mamy zamiar sfotografować. Następna odmiana statywu do telefonu to monopod. Jego zaletą jest niezwykła lekkość oraz mały rozmiar, dzięki czemu możemy go zabrać wszędzie ze sobą. Jego kluczowym zadaniem jest stabilizacja smartfona w jednej, pionowej płaszczyźnie. Ostatnią odmianą statywu do telefonu jest gimbal, jest on wykorzystywany zazwyczaj podczas nagrywania. Jego wadą jest wysoka cena. Gadżet przeznaczony dla profesjonalistów.

Zobacz też: http://www.kissfm.pl/karta-pamieci-aparatu-cyfrowego-czym-kierowac-sie-wyboru/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here